BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym

12 KROKÓW i BHP i … Zrozumienie Życiowych Przełomów

Pierwsza Edycja trwa – Zgłoszenie na kolejną edycję I Stopnia 2024/2025 od Sierpnia 2024  oraz dla absolwentów 1 edycji – jest kolejna II edycja – pogłębienie

WSPARCIE EMOCJONALNE – To temat dla Rodziców, ale nie tylko.

Jak zrozumieć, przechodzić Życiowe Przełomy i wzrastać?

Jak chronić siebie, bliskie osoby? Czym są te przełomy i jaki związek z nimi mają kryzysy i uzależnienia?

Z życiowymi przełomami, uzależnieniami, kryzysami, każdy z nas ma do czynienia na co dzień, lecz często są dostrzegane w ostatnim momencie, gdy jest już bardzo, bardzo trudno. A i wtedy nie za bardzo wiadomo, jak się za nie zabrać, od czego zacząć, co zrobić, co robić, czy jest szansa, nadzieja na inne życie bez dewastujących organizm obciążeń emocjonalnych?

  • Na przykład wypalenie, uzależnienie od pracy, uzależnienie od ludzi, mediów, czy gier, nie tylko od alkoholu czy narkotyków.
  • Na przykład kryzysy po stracie bliskich osób, stracie pracy, czy rozwodzie, często tematy bagatelizowane, niezaopiekowane
  • Na przykład przełomy rozwojowe, z którymi mierzą się dzieci, młodzież, młodzi rodzice, osoby około 40, 50, czy 60, 70 – właściwie każdy z nas ma swoje doświadczenia i dylematy  egzystencjalne.

I często trudno jest wtedy z niektórych sytuacji, wyczerpujących energetycznie wyjść samodzielnie.

No właśnie, jak wyjść z kryzysów, uzależnień, przełomów życiowych, ile czasu to trwa i co można zrobić? Jak poradzić sobie, komuś bliskiemu, czy w pracy? Czy to możliwe, bezpieczne?

Ja stosuję oprócz terapeutycznych, czy też mentoringowych rozmów zaufania również 12 kroków BHP, czyli bezpieczeństwa i higieny psychicznej to nie tylko kroki, to 12 obszarów w kierunku zrozumienia, porozumienia ze sobą, w rodzinie i zawodowo, tak, aby zachować swoją indywidualność z szacunkiem dla innych. To naturalne wsparcie emocjonalne dla wszystkich zainteresowanych stron.

12 kroków to też 12 tematów, 12 miesięcy na wpisy, nagrania, a na koniec każdego miesiąca – spotkanie online w każdy ostatni czwartek miesiąca.

Zgłoszenie na kolejną edycję I Stopnia 2024/2025 od Sierpnia 2024  oraz dla absolwentów 1 edycji – II edycja

Małgorzata