BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
Transformacja

Czym jest TRANSFORMACJA?

Słowo Transformacja pochodzi od łacińskiego transforma oznaczającego zmianę w obrębie formy. Jest to zmiana w obrębie najbardziej fundamentalnego poziomu bycia, myślenia, postrzegania i światopoglądu.

Posługując się językiem fizyki kwantowej, można by powiedzieć, że Transformacja to efekt fundamentalnej zmiany w wibracjach częstotliwości i wzorca na poziomie podstawowym.

Kiedy zmiana następuje u podstawy naszego bycia i rozumienia, nasze myśli lub przekonania, a często również okoliczności i to jak do nich podchodzimy, zmieniają się tak bardzo, że już nigdy nie po wracają na swoje poprzednie miejsce to dlatego, że my transformowaliśmy w sposób fundamentalny.

Zapewne doświadczyłeś/doświadczyłaś tego przynajmniej raz w życiu, w takim momencie,, kiedy coś się działo a ty nagle zacząłeś/zaczęłaś „postrzegać” to coś  w inny, zupełnie nowy sposób i zacząłeś/zaczęłaś uświadamiać sobie głęboko w sercu, że już nigdy nie wrócisz tam gdzie byłeś czy byłaś.

Niektórzy nazywają to zmianą paradygmatu, inni mogą nazwać to osobistą transformacją – forma podąża za energię.

Forma jaką coś przybiera niezależnie od tego, czy jest to obiekt fizyczny, czy okoliczności, czy sytuacja, jest to efekt zorganizowania się energii w określony sposób.

  • Można również powiedzieć, że forma podąża za świadomością.
  • A nasz poziom świadomości percepcji rozumienia i wreszcie światopogląd, kształtują formy, które tworzymy.
  • Łatwo można stworzyć zewnętrzną zmianę poprzez podejmowanie różnych decyzji czy działań, ale żeby zmiana ta była trwała i skuteczna niezależnie, czy to dotyczy osób rodzin, organizacji czy społeczności – musi nastąpić wewnętrzna Transformacja
  • Nie możemy „spowodować” transformacji – to byłoby po prostu manipulacja, ale możemy tworzyć środowisko i kulturę, które zachęca transformację, by ta mogła się wydarzyć.

Tworzenie transformującego się środowiska i kultury jest trochę jak uprawianie ogrodu.

Kiedy sadzisz nasionko jakieś rośliny, nie możesz spowodować, żeby rosło samo z siebie, ale jest sporo rzeczy, które możesz zrobić, aby stworzyć jak najlepsze warunki by mogło rosnąć – na przykład możesz zasiać w glebie zasadowej w substancje odżywcze w miejscu, gdzie będzie miało odpowiednie nasłonecznienie, możesz zapewnić mu odpowiednią do wzrostu ilość wody, możesz także spulchnić ziemię wokół, tak by nasionko miało miejsce, kiedy już zacznie rosnąć…

Zależnie od warunków i okoliczności, zawsze zaczyna się od przyswojenia sobie zasad konceptów i rozumienia tego, co jest

cdn.

A w międzyczasie polecam film o niezwykłych transformacjach