BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
Przełomowe Rozmowy

Jak to jest być „Głupcem” w sensie taoistycznym

„Z każdą chwilą i z każdym krokiem, „Głupiec” zostawia przeszłość za sobą. Nie niesie ze sobą niczego, prócz swej czystości, niewinności i ufności.

Jest w harmonii ze wszystkim, co go otacza. Jego intuicja działa na szczytach możliwości.

W tej chwili Wszechświat wspiera „Głupca” w jego skoku w nieznane.

W rzece życia czekają go przygody. Zdaje się mówić, że jeśli teraz zaufasz swojej intuicji i poczuciu słuszności tego, co się dzieje, nie możesz się mylić.

Innym ludziom, a nawet Tobie samemu, Twoje działania mogą wydawać się niedorzeczne, jeśli próbujesz je analizować racjonalnym umysłem.

„Głupiec”, „Naiwny” to taki punkt zero, w którym przewodnikiem są ufność i niewinność a nie sceptycyzm i wcześniejsze przeżycia.

Głupiec to ktoś, kto ufa, kto ciągle ufa, ufa na przekór swoim doświadczeniom życiowym.

Oszukujesz go, a on ciągle ufa. Oszukujesz go znowu, a on dalej Ci ufa. Oszukujesz go wciąż, a on ciągle Ci ufa.

Powiesz, że jest Naiwny, że jest głupi i niczego się nie uczy. Jego ufność jest ogromna, jest tak czysta, że nikt nie może jej zniszczyć.

Bądź Głupcem w sensie taoistycznym, w sensie Zen. Nie próbuj tworzyć wokół siebie muru wiedzy. Czegokolwiek doświadczasz, przyzwól na to, a następnie to porzuć.

Oczyszczaj swój umysł, umieraj dla przeszłości, dzięki temu będziesz pozostawać w teraźniejszości, tu i teraz, jak nowo narodzone dziecko.

Z początku będzie to bardzo trudne, ludzie zaczną cię wykorzystywać, …. pozwól im na to. Niech myślą, że to naiwne. Biedni są, nawet, gdy Cię oszukują, ograbiają, okłamują.

Pozwól im na to, gdyż nikt nie może ci  zrabować tego, co naprawdę Twoje, nikt nie może Ci tego ukraść.

Za każdym razem, gdy nie pozwolisz się pokonać sytuacji, przyczyni się to do Twej wewnętrznej integracji. Twoja dusza stanie się bardziej zintegrowana”.

 

#PoznajSiebie

według – Transcendentalna Gra Zen