BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym

Love’s Kitchen – Kuchnia miłości

Dziś temat straty i miłości w jednym, bo tam, gdzie coś się kończy, to jednocześnie daje początek zupełnie czemuś innemu.

Lecz czas przejścia do nowego życia po stracie starego, wcale nie jest krótki. W filmie trwa 3 lata, a bywają w życiu sytuacje, gdy żałoba trwa dużo dłużej i to, co się dzieje w tym czasie, jest bardzo indywidualne i intymne wręcz. Również bardzo delikatne i wtedy miłość jest klimatem i wewnętrzną potrzebą.

Jak ważna jest w tym czasie miłość wzajemna osób, które pozostają, aby na bazie starego życia, mogły odbudować nowe.

  1. Miłość do siebie wewnętrznie
  2. Miłość do siebie wzajemnie
  3. Miłość do tego, co robię

Ile różnych Miłości jest w filmie?
Bo są i to nie tylko ludzkie i kulinarne

Jakie mają oblicza te Miłości?
Bo nie tylko słodkie, jak to w Życiu

Pudding jest daniem miłości w tym filmie nie przypadkiem ?

Ja  zwróciłam też uwagę szczególną na relacje Ojciec – córka, bo w sytuacji, gdy brakuje matki w życiu dziewczynki, to relacja z ojcem jest niezwykle istotna.

Mamy w filmie dwóch ojców i dwie córki bez mam i pełnej rodziny:

  • Jedna dziewczyna jest młodziutka, której ojciec pomimo żałoby bardzo dobrze sprawdza się w roli ojca, kochając, wychowując i dając początki poczucia własnej wartości dla dziewczynki
  • Druga kobieta jest dorosła i dopiero wtedy, gdy jest po własnym rozwodzie i ponownie się zakochuje, dowiaduje się od ojca o jego historii i rozstaniu z jej matką

A wszystko dzieje się w scenerii Kuchni i Miłości oraz kulinarnej miłości.

Love’s Kitchen – Kuchnia miłości – Kulinarna miłość – Rob Haley (Dougray Scott), dobrze zapowiadający się szef kuchni i restaurator w Londynie, pogrąża się w żałobie po stracie żony.

Zachęcany przez swojego niesławnego przyjaciela i prawdziwego szefa kuchni telewizyjnej Gordona Ramsaya, Rob postanawia urozmaicić swoje życie, zamieniając podupadły wiejski pub w wykwintną restaurację.

Jego jedzenie przyciąga wzrok – i kubki smakowe – pięknej amerykańskiej krytyk kulinarnej Kate Templeton (Claire Forlani) i wkrótce oboje piszą przepis na miłość, która wypełnia ich serca i żołądki.

A Czym jest Miłość?

A o tym niebawem, cdn 🙂