BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym

PRZEŁOMOWE ROZMOWY Start

Tematy kryzysów i konfliktów są mocno kontrowersyjne, czasem wręcz wstydliwe i niechętnie podejmowane w rozmowach. Kojarzone są zwykle z potężnymi sprawami, załamaniami po traumach,  poważnymi nieszczęściami czy kataklizmami.

A nie zawsze tak jest. Kryzysy i konflikty dotyczą też małych spraw osobistych i zawodowych , które potrafią wyrządzić bardzo wiele krzywd i szkód, szczególnie gdy są częste lub głęboko dotykające człowieka. Skutki są widoczne w życiu osobistym i zawodowym. Wpływają negatywnie na ludzi, ale także na firmy.

Z drugiej strony kryzysy i spory mogą być czymś wartościowym dla Ciebie i Twojej firmy. Decydujące jest jednak odpowiednie nastawienie i prawidłowe podejście do ich rozwiązania.

Czy mogłabyś powiedzieć mi, co warto wiedzieć o kryzysach, uzależnieniach?

Zapytała mnie kiedyś moja znajoma Halina, Szefowa Firmy – Często dzwonią i przychodzą do nas klienci, którzy są zrozpaczeni chciałabym wiedzieć jak prawidłowo reagować?

I tak zaczęły się nasze rozmowy.  Rozmawiałyśmy i rozmawiałyśmy, tematów przybywało. Najczęściej rozmowy dotykały narzędzi przydatnych w kryzysach i konfliktach, motywacji pracowników, rodziców, młodzieży.

W międzyczasie prowadziłam przecież rozmowy z innymi osobami, menedżerami, szefami, liderami, rodzicami.

Ja sama od dawna marzyłam o spisaniu swoich doświadczeń, historii oraz refleksji z własnego życia i z pracy z klientami. Przełomowe Rozmowy prowadzę bowiem od lat. Nie pisałam jednak o nich.

Tak, jak pewnie większość z nas, przeżyłam wiele kryzysów osobistych i zawodowych i wiele razy już myślałam, że rozumiem już wszystko i że nie zdarzy się mi się już nic gorszego, niż właśnie to, co właśnie było 🙂

Oczywiście za każdym razem się myliłam, bo czym więcej wiedziałam, to tym więcej okazywało się ile jest jeszcze do poznania.

Po kolei uczyłam się życia na sobie i na własnej rodzinie.

Poznałam wiele sposobów i narzędzi które działają oraz wiele, które szkodzą zarówno mnie jak i innym osobom. To nimi chciałabym się podzielić.

Najważniejszym  tematem okazał się SPOKÓJ i wszystko to, co do niego prowadzi, gdy zaczynamy od poznania siebie

Paradoksem jest to, że teoretycznie spokój kojarzy się z brakiem aktywności, czasem lenistwem, NIC nierobieniem,  a jednak  w rezultacie każdy z nas marzy o tym spokoju i bardzo wiele dla osiągnięcia go robi. Co ważne, gdy go odnajdziemy, otwiera się przed nami możliwość bycia efektywnym, kreatywnym i spełnionym.

Z radością więc opiszę jak przechodzimy od kryzysów do spokoju, od konfliktów do porozumienia z wykorzystaniem narzędzi z branży rozwoju osobowości, coachingu kryzysowego, czy terapii uzależnień.

Opiszę, jak to jest z tym spokojem, konfliktami i emocjami oraz zmianami i przełomami w życiu. Odpowiem więc na pytania tak, aby  każdy człowiek, rodzic, szef, menedżer, pracownik, czy też młody człowiek na początku swojej drogi życiowej, był bardziej świadomy siebie i swoich możliwości oraz potencjału.

Będę pisać o różnych rozmowach ze wspaniałymi ludźmi, których spotkałam na swojej drodze.