BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
Rozmowy z filmem

Przygoda na Antarktydzie

Paul Walker w filmie „Eight Below”

To Film o Miłości, nie tylko ludzkiej lecz również psiej oraz wzajemnej, bezwarunkowej.

Prawdziwymi bohaterami tego filmu jest tak na prawdę 8 psów, które najpierw ratują ludziom życie a potem z powodu wielkiej burzy i związanej z nią ewakuacji są pozostawione samym sobie na śmierć.

Piękna praca zespołowa, wsparcie, poświęcenie, empatia i cierpliwość oraz lojalność – tego od psów może nauczyć się niejeden zespół ludzi. W tym filmie też właściwie tak się wydarza.

Historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Film opowiada historię członków naukowej ekspedycji na Antarktydę – Jerry’ego Sheparda, jego byłej dziewczyny, najlepszego przyjaciela Coopera oraz geologa trafiającego tam w poszukiwaniu meteorytu.

Pewnego razu, po powrocie do stacji, Jerry zostaje bowiem zmuszony do pozostawienia psów, do których był ogromnie przywiązany. Pewny, że wróci po pupili za kilka dni, przywiązuje je do siebie łańcuchem bardzo mocno, żeby się nie rozbiegły. Następnie, razem z resztą załogi odlatuje z kontynentu. Warunki są na tyle trudne, że po psy nie można powrócić. Jerry, po powrocie do domu, szuka wszelkich sposobów, by dostać się na Antarktydę, jednak ze względu na warunki, nikt nie chce się tam zapuszczać…