BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o Transformacjach Energii na Przełomach Życiowych
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o Transformacjach Energii na Przełomach Życiowych

Poznaj ROZMOWĘ jako narzędzie

Na początek proponuję Rozmowę – Badanie z zakresu spraw – związanych ze zmianami – spraw trudnych, kryzysów, uzależnień, traumatycznych przeżyć, czy wyzwań.

Rozmowa ta jest związana z diagnozą stanu wewnętrznego z obszarów:

Psychicznego
Fizycznego
Emocjonalnego
Behawioralnego

Z pozoru drobne zmiany, mogą kropla po kropli wpływać na nasze życie, czasem niezauważalnie. Warto sprawdzić, szczególnie w blokujących sytuacjach, gdy nie działamy w zgodzie ze sobą i swoimi możliwościami, gdy brak sił, energii, czy też stoimy przed trudnościami, według nas, nie do przejścia.

Olbrzymie znaczenie ma rozpoznanie stanu, w jakim obecnie jesteśmy, ponieważ zupełnie inne są zasady pracy, gdy jesteśmy w pełnym zdrowiu, inne, gdy w kryzysie, a jeszcze inne, gdy dosięgnęła już nas choroba.

 

Rozmowa, jako narzędzie wykorzystywana jest od lat. Świadomie i nieświadomie, do różnych celów. 

Ze słowami i bez słów, głośna i cicha, przez telefon i oko w oko…

Jak ogromna jest różnorodność naszych rozmów! Może mamy za sobą ważne rozmowy-spotkania, które odegrały znaczącą rolę w naszym życiu. W istotny sposób zmieniły całe nasze życie, nasze patrzenie na świat. Dzięki nim odkryliśmy coś, co na zawsze odcisnęło się w naszych sercach. Jedno, niezapomniane spotkanie, wymiana słów, a wszystko stało się inne.

Rozmowa – z przyjacielem, z ukochaną osobą; służbowa, intymna; prowadzona przyciszonym głosem, kłótnia; zdawkowa, szybka wymian zdań, o wszystkim i o niczym; taka, którą chcielibyśmy przedłużyć w nieskończoność i taka, którą chcemy skończyć jak najszybciej; konieczna, niepotrzebna; światopoglądowa, „reformująca cały świat”; taka, której później żałujemy, kłopotliwa, bezsensowna, nie na temat; taka, na która czekamy z utęsknieniem i taka, której za wszelką cenę chcielibyśmy uniknąć.

Rozmowa coachingowa, terapeutyczna, mediacyjna, menedżerska, z lekarzem, z prawnikiem, z dzieckiem, z przyjacielem, z mężem, żoną, szefem, pracownikiem

Każda inna, każda ma swoje funkcje i zasady. Każda z nich może być dla nas ważna, prawda?

  • A jaka dla Ciebie jest najważniejsza rozmowa?
  • O czym chcesz porozmawiać, o czym nikomu nie mówiłeś?
  • Co zmieniło się w Twoim życiu ostatnio?
  • Czy jest sprawa, o której potrzebujesz porozmawiać?
  • A może jesteś na zakręcie w życiu?
  • A może mierzysz się z przełomowym momentem?

 

Zobacz, czym jest kryzys

Zapytaj