BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
Przełomowe Rozmowy

Rozmowy z filmem DOBRY ROK

Pewnego dnia Max (Russell Crowe) dowiaduje się, że zmarł jego wuj Henry (Albert Finney), bon vivant, filozof życia, znawca wina i największy autorytet z dzieciństwa. Max zachwycał się naukami wuja jako chłopiec, ale jako dorosły szybko o nich zapomniał.

Po wujku Max dziedziczy jego imponującą, acz podupadającą posiadłość na Prowansji wraz z działającą nieprzerwanie od 30 lat winnicą i wiernymi służącymi.

Lecz Max Skinner to jeden z najbardziej liczących się londyńskich znawców giełdy. Uwielbia rytm metropolii, obroty wielkimi pieniędzmi, ogromne zyski i adrenalinę, jaką wyzwala jego praca. Jest przystojny i bogaty – co podoba się kobietom, a drażni konkurentów.

Makler jedzie więc na francuską wieś z zamiarem spieniężenia posiadłości  i szybkiego powrotu do Londynu. Na miejscu okazuje się jednak, że oto los z niego zadrwił i na skutek różnych komplikacji jego posada w Anglii jest mocno zagrożona.

Maxa nachodzą też sentymentalne wspomnienia z dzieciństwa (jako chłopiec każde wakacje spędzał właśnie na Prowansji) i nagłe uczucie, do pięknej Fanny (Marion Cotillard), właścicielki miejscowej kawiarni. Przywykły do wyścigu szczurów mieszczuch zaczyna więc coraz mocniej wrastać w scenerię malowniczej wsi.