BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
Rozmowy z filmem

Rozmowy z Filmem EIGHT BELOW

Paul Walker w filmie „Eight Below” Przygoda na Antarktydzie.

Historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Film opowiada historię członków naukowej ekspedycji na Antarktydę – Jerry’ego Sheparda, jego byłej dziewczyny, najlepszego przyjaciela Coopera oraz geologa trafiającego tam w poszukiwaniu meteorytu.

Prawdziwymi bohaterami tego filmu jest jednak tak na prawdę 8 psów, które najpierw ratują geologowi życie a potem z powodu wielkiej burzy i związanej z nią ewakuacji są pozostawione samym sobie na śmierć.

Piękna praca zespołowa, wsparcie, poświęcenie, empatia i cierpliwość oraz lojalność – tego od psów może nauczyć się niejeden zespół ludzi. W tym filmie też właściwie tak się wydarza.

Po powrocie do stacji Jerry zostaje bowiem zmuszony do pozostawienia psów, do których był ogromnie przywiązany. Pewny, że wróci po pupili za kilka dni, przywiązuje je do siebie łańcuchem bardzo mocno, żeby się nie rozbiegły. Następnie razem z resztą załogi odlatuje z kontynentu. Warunki są na tyle trudne, że po psy nie można powrócić. Jerry, po powrocie do domu, szuka wszelkich sposobów, by dostać się na Antarktydę, jednak ze względu na warunki nikt inny nie chce się tam zapuszczać.