BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o Transformacjach Energii na Przełomach Życiowych
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o Transformacjach Energii na Przełomach Życiowych
Przełomowe Rozmowy

Rozmowy z Filmem TRUDNE SŁÓWKA

Spanglish – „Trudne słówka” – to nie jest zwyczajna komedia romantyczna.

To film o niesamowitej odpowiedzialności, pasji i prawdzie w słowach i pomiędzy słowami. Bije z niego takie ciepło i magia, a jednocześnie jest właśnie prawdziwy, nie amerykańsko-cukierkowy.

Meksykanka Flor (Paz Vega) zostaje zaangażowana jako pomoc domowa i wprowadza się wraz z córką do zamożnej rodziny z Los Angeles (Adam Sandler i Tea Leoni).

  • Czy postaci Sandlera i Vaga odzwierciedlają ideał kobiety i ideał mężczyzny? Ona taka kobieca, z zasadami, on ciepły, empatyczny i męski jednocześnie.
  • Bohaterka pokazuje postawę godną naśladowania… Wygrywa z pokusami i pomaga innym je pokonać… respect. Sama uczy się języka
  • Za to bohater Sandlera jako ojciec i mąż… rzadko spotykany.
  • Poza tym świetnie zagrana przez nich „magia” między nimi.
  • Film pokazuje też różnicę pomiędzy kobietą, która jest pogodzona ze swoją kobiecością, emanuje miłością i dobrem, jest uwodzicielska i urzekająca, kiedy nawet się nie stara taka być, a drugą, która zagubiona w swoim świecie, innych ledwo dostrzega, a jedyne co potrafi im dać to chłód i bezradność.
  • Fizycznie przecież Tia jest atrakcyjną kobietą, jednak jej bohaterki w filmie, zdecydowanie nie odbiera się jako atrakcyjnej. Ciągle niezadowolona z siebie i z innych, zgubiła swoje piękno, które jej mąż odnalazł w Flor.
  • Obserwujemy też dorastające dziewczyny, które nie są pogodzone …. z własnymi matkami.
  • Różnice kulturowe prowadzą do serii mniej lub bardziej zabawnych nieporozumień, które w efekcie nie są zabawne, a raczej przywracające do życia.

Muzykę „zrobił” Hans Zimmer. Ze względu na narodowość głównej bohaterki, postanowił postawić na „hiszpański” charakter swojej muzyki, przede wszystkim poprzez znakomitą gitarę Heitora Pereiry. Poza tym obecna jest orkiestra, smyczki, dęte drewniane i zespół solowych smyczków (skrzypce, jak zwykle wiolonczela). Sam zespół, co może zdziwić, liczy sobie (sama orkiestra!) 121 osób, w tym osiem klarnetów i trzy flety.