BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym

KIERUNEK ENERGII Życiowej

W mojej pracy z Przełomami Życiowymi, tematy energii poruszane są bardzo często. Szczególnym tematem jest kierunek energii, który tworzy się przez jej kumulację. Kierunek, który trudno samodzielnie zauważyć będąc już w wirze wydarzeń, natłoku myśli, pobudzeniu emocjonalnym, czy też labiryncie działań w kółko. Istny Rollercoaster.

Płynę z prądem swojego Życia? czy płynę pod prąd?

Rozmawiamy wtedy o tym, nie tylko, jak rozpoznać ten kierunek, lecz również, jaki kierunek energii jest właściwy dla danej osoby.

Temat może wydawać się niecodzienny, bo faktycznie taki jest. Dopiero od niedawna, do psychologii akademickiej „dołożone” zostały nauki fizyki kwantowej oraz uszanowana zostaje powoli energetyka poprzez serce i ciało oraz jej związek z Umysłem, który zajmuje się nie tylko myśleniem.

Tajemniczo brzmi, lecz to wielki przełom w podejściu do natury kryzysów psychologicznych i uzależnień, a co za tym idzie do zrozumieniu wszelkich Przełomów życiowych, aby nie prowadziły do degradacji, lecz do wzrostu naszej Istoty ludzkiej.

Poprzez Badanie Human Design sprawdzam, jaki jest naturalny kierunek energii dla danej osoby i co z tym zrobić, gdy życie, zdrowie, rodzina, czy praca, nie idą w kierunku rozwoju lecz degradacji, czyli wypalenia, czy wyczerpania danej osoby.

A co jeśli uśmiechem losu jest dla nas trudna sytuacja i nie wystarczy, że Los, Bóg tak chciał i tak jest teraz dla nas lub dla mnie lepiej?

Warto wtedy zadać sobie pytania:

  1. Na co mam teraz spojrzeć, a wcześniej nie patrzyłem, nie patrzyłam?
  2. Czego mam teraz nie robić, a chciałem, lub chciałam?
  3. Co mam zrobić, a nie chciałem, lub chciałam?

Badanie kierunku energii 🙂