BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o ODKRYWANIU SIEBIE w Relacjach, w Świecie i w Życiu na Przełomach
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o ODKRYWANIU SIEBIE w Relacjach, w Świecie i w Życiu na Przełomach

Rozmowy z filmem JOE BLACK

Zastanawialiście się kiedyś jakby to było spotkać Śmierć? Film Martina Bresta opowiada o wędrówce Śmierci pod postacią człowieka po ziemskim padole, a w jej rolę wcielił się Brad Pitt. Pewnego dnia w otoczeniu Williama Parrisha (Anthony Hopkins) – bogatego właściciela koncernu prasowego, tuż przed jego urodzinami, pojawia się młody człowiek. To Śmierć, która otwarcie powiadamia go, że wkrótce umrze. Zanim jednak to nastąpi proponuje wyniosłemu i zasadniczemu Parrishowi układ, dzięki któremu będzie mógł on przedłużyć o kilka dni swoje życie. W zamian spełni wobec Śmierci rolę nauczyciela życia. Umowa zostaje zawarta. Nieoczekiwanie dane jej będzie również poznać miłość, gdyż zakocha się w córce Parrisha – Susan.

„Joe Black” bez wątpienia jest jednym ze smutniejszych i ciekawszych filmów opowiadających o śmierci. Przedstawia parę ostatnich dni z życia Williama Parisha i jego rodziny. Jest to dla niego bardzo szczególny czas, gdyż dowiaduje się o nadchodzącej śmierci, a zarazem gości u siebie dość specyficzną osobę, która wzbudza wiele kontrowersji wśród ludzi z jego otoczenia.

„Film JOE BLACK należy wyróżnić przede wszystkim za oryginalne przedstawienie śmierci. Nie jest już ona strasznym upiorem, ubranym w czarne szaty, z kapturem na głowie i kosą w ręku. Nie wzbudza lęku, nie wytwarza wokół siebie aury przerażenia, nie jest bezlitosna i sadystyczna. W tym filmie przybrała ona postać młodego mężczyzny. Pragnie poznać ludzkie życie i odpocząć od swojej „pracy”. Posiada te same uczucia, co człowiek, staje się częścią jego rzeczywistości, a nawet jest zdolna do miłości.

Warto obejrzeć film również ze względu na znakomitą obsadę. W rolę tytułowego Joe Blacka wciela się Brad Pitt . Postać Williama Parisha gra znakomity i bardzo doświadczony aktor, zdobywca Oskara, Anthony Hopkins . Natomiast rolę jego ukochanej córki, połączonej uczuciem z głównym bohaterem, reżyser powierzył  aktorce Claire Forlani,