BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o ODKRYWANIU SIEBIE w Relacjach, w Świecie i w Życiu na Przełomach
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o ODKRYWANIU SIEBIE w Relacjach, w Świecie i w Życiu na Przełomach
Miłość

OSTATNI LIST OD KOCHANKA i ścieżka „pomocy” miłości

The Last Letter from Your Lover to brytyjski dramat romantyczny z 2021 r. w reżyserii Augustine Frizzella, napisany przez Nicka Payne’a i Estę Spalding,  oparty napowieści Jojo Moyes z 2012 r. o tym samym tytule.

  1. Jeśli naprawdę kochasz, to kochaj odważnie.
  2. Jeśli naprawdę pomagasz, to pomagaj z sercem

Ellie, początkująca dziennikarka, natrafia na ślad wielkiej, zakazanej miłości sprzed lat. Pozostały po niej tylko sekretne listy, przejmujące i pełne emocji. Nie dają Ellie spokoju tak bardzo, że dziewczyna postanawia poznać wszystkie tajemnice Jennifer i Anthony’ego. Zwłaszcza te, które nigdy nie powinny wyjść na jaw…

  • Czy przejmująca historia z przeszłości może odmienić życie Ellie?
  • Ile odwagi trzeba mieć, by naprawdę kochać?

Jedna z najpiękniejszych powieści Jojo Moyes. Ekranizacja w reżyserii Augustine Frizzell (Euforia) z gwiazdorską obsadą – w rolach głównych Felicity Jones, Shailene Woodley, Callum Turner i Joe Alwyn!

Jojo Moyes to ulubiona autorka milionów czytelników, a jej pisarstwo jest światowym fenomenem wydawniczym. Udało jej się wyrównać rekord należący do Harlana Cobena i Stephena Kinga – trzy jej książki znalazły się równocześnie na listach bestsellerów „New York Timesa”. Jedna z nielicznych autorek powieści obyczajowych, których twórczość komentowana jest na łamach opiniotwórczej prasy.

„Przepięknie napisana ponadczasowa historia serca uporczywie trzymającego się miłości, której nie da się zdusić, okiełznać ani zastąpić czymś innym”.

O paradoksie pomagania pisałam tutaj

Piękna ścieżka dźwiękowa