BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o Różnorodności Energii na Przełomach Życiowych
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o Różnorodności Energii na Przełomach Życiowych

To Naturalne, że … jest Niewidzialny WPŁYW

Możemy nie widzieć pewnych przejawów Energii,

a jednak … mają one na nas WPŁYW

i to olbrzymi.

Możemy też kompletnie nie zdawać sobie

z tego WPŁYWU sprawy,

a jednak … im bardziej nieuświadomiony,

tym bardziej jego działanie jest nieoczekiwane.

Pytanie na dziś: Czego nie zauważam, a jednak działa?

Badanie Profilu Energii TUTAJ

…………………

„Idee, wizje, pomysły, inspiracje, inteligencja, mądrość, służba lub miłość generują formy zasobów, ale same pozostają niewidzialne. Tylko rezultaty są widzialne.

  • Częstym przypadkiem przy sprzedaży danego interesu jest wycena jego renomy. Np. biznes, którego aktywa sprzedano za pół miliona dolarów, a reputację za milion. Dobra reputacja, choć niewidoczna, była warta więcej niż fizyczne aktywa firmy. Nikt bowiem nigdy nie będzie w stanie zobaczyć, usłyszeć, posmakować, dotknąć czy powąchać dobrej reputacji. TO jest nienamacalne.

Podobnie jest w przypadku poetów, pisarzy, rzeźbiarzy, malarzy lub kompozytorów. Ich niewidzialne talenty to właśnie substancja, z której wyłania się to, co odbieramy jako widzialne w postaci wierszy, książek, obrazów, nauk lub innych form sztuki. Ich zasoby są ich wewnętrznym światłem, ich  natchnieniem.

  • Zasoby są ucieleśnione w nas
    Błędem większości nauk religijnych jest wiara, że zasoby są czymś, co do nas przychodzi, przez co dużo czasu zwyczajnie marnuje się na modlitwę w intencji otrzymania tego.

Wiemy, że takie duchowe cechy jak spójność, lojalność, moralność, uczciwość i miłosierdzie są wbudowane w naszą świadomość. Nie modlimy się przecież, by zostały do nas dodane – są właściwościami, które wyrażamy. To, czy wyrażamy je do końca zgodnie z naszym rozumieniem czy nie, jest już inną kwestią.
Zasoby są czymś tak samo duchowym jak powyższe cechy. One również nie są czymś, co do nas przychodzi; one są w nas już zawarte, a my musimy je wyrażać”

 

Fragment „Niewidzialne zasoby” Joel S. Goldsmith