BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym

ALCHEMIA TRANSFORMACJI #2

Wkraczając na  teren transformacji, musimy być gotowi do rezygnacji z utartych wyobrażeń i osądów; dać sobie prawo do tego, by zapuścić się w nieznane i zacząć przyjmować informacje w drodze poszukiwania twórczych odpowiedzi.

Proces ten mogą symbolizować cztery litery angielskiego anagramu TALL.

Trzeba stać w wewnętrznym świecie z godnością (ang. to stand tall)

  • Umieć ufać (Trust),
  • Pytać (Ask),
  • Słuchać (Listen) i
  • Żyć (Live)

Po polsku możemy posłużyć się hasłem „czterech z”:
zaufanie, zapytywanie, zasłuchanie i zastosowanie.

Ufając, zapytując, słuchając i żyjąc, stwarzamy taki sposób życia, którego konkretne szczegóły są odbiciem naszych aspiracji. Jakiż większy dar moglibyśmy ofiarować naszemu światu i własnym dzieciom?
Przekuwanie swego życia w dzieło sztuki, dochodzenie do mistrzostwa w rzemiośle życia, cierpliwa współpraca z siłami wszechświata i pozostawanie sobą w każdym działaniu, wymagają odwagi i prawdziwego zaangażowania.

Jest to zaangażowanie wewnętrzne polegające na zaakceptowaniu tego, kim jesteśmy i co popieramy a jednocześnie zewnętrzne postanowienie, że wkroczymy z tym na rynek.

Krótko mówiąc, stajemy przed wyzwaniem uczynienia ze swojego życia uznania wiary w siebie i świat. Wydaje się to wygórowanym postulatem i takim jest. Żeby dotknąć własnej autentyczności, będziemy musieli przejść próbę ognia i to nie raz, ale wiele razy. Ale w tym ogniu rodzi się złoto. Nasza praca w tym świecie jest sposobem, w jaki nieszlachetne pierwiastki zostają poddane transformacji.

Początek jest zawsze tam, gdzie się znajdujesz teraz.

To właśnie dziś powiedziałabym mojej córce, gdy miała 6 lat (choć pewnie by jeszcze do końca nie zrozumiała), sobie, gdy miałam lat 35 i mówię każdej osobie, która jest w sytuacji przełomowej zmiany.

Aby rozpocząć coś nowego, nową karierę, biznes, czy nowe przedsięwzięcie, nie musisz od dziś przestawić się na brązowy ryż, opuścić domu albo zwolnić się z obecnej pracy.

Zacząć od początku, to zobaczyć i uznać  miejsce, w którym jesteś teraz, i łagodnie pozwolić, aby twoje wnętrze zestroiło się z wyższymi siłami wszechświata.

  • A więc zacznij od jednej minuty
  • Potem od jednej godziny.
  • Przejdź do jednego dnia.
  • Wejdź w to na całe życie.