BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o ODKRYWANIU SIEBIE w Relacjach, w Świecie i w Życiu na Przełomach
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o ODKRYWANIU SIEBIE w Relacjach, w Świecie i w Życiu na Przełomach

„Bohemian Rhapsody”

W pracy z Przełomami Życiowymi kluczowe jest przyjrzenie się naturze Chaosu, jaki wtedy zachodzi w człowieku. To uczuciowe wahania, huśtawki nastrojów, zmienione myślenie, balansowanie od krańca do krańca.

Chaos to jeden z obszarów, jaki warto znać, aby przejść przez Przełom, rozwinąć się i wzrosnąć energetycznie lub też wesprzeć kogoś innego.

5 lat temu w 2018 roku, gdy zaczynałam pisać o Przełomach życiowych, aby przybliżyć temat, Bohemian Rhapsody był pierwszym filmem, o którym napisałam w ramach „Psychologicznej Pracy z Filmem”, którą wykorzystuję do pobudzenia, poznania emocjonalności, uczuciowości i myślenia człowieka właśnie w chaosie.

Chaos można nazwać nieuporządkowaniem, niepewnością, totalną zmianą, transformacją, nieprzewidywalnością – a jednocześnie to kreacja całkiem nowych jakości z idei, które powstają w niektórych ludziach i ich kontakcie ze Światem.

Te właśnie jakości towarzyszyły jednemu z największych twórców XX wieku Freddiemu Mercury. Kontrowersyjny, bez wątpienia innowacyjny i odkrywczy, jednocześnie przeżywający swoje osobiste Przełomy życiowe mając w tle Przełomy zachodzące na Świecie.

W każdym człowieku zachodzą totalne zmiany w czasie Chaosu, który może stać się wielkim Przełomem wzrostu, lub wielkim upadkiem czy też samozniszczeniem.

„Bohemian Rhapsody to porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym, który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów.

Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania.

Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.

Premiera filmu „Bohemian Rhapsody” to 2 listopada 2018″