BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o PRZEŁOMOWYCH ZMIANACH w Życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym

ENRICO PIAGGIO: Vespa i powojenne marzenie z serca

Enrico Piaggio: Vespa  to historia twórcy słynnego włoskiego skutera, który stał się symbolem Włoch. Vespa do dziś jest stałym elementem scenerii gwarnych i ruchliwych włoskich miast.

Film nie jest wierną biografią Enrico Piaggio, który stoi za międzynarodowym sukcesem Vespy.

Poznajemy zaskakującą historię, która doprowadziła do tego, iż włoska Vespa zagościła na ekranach kin razem z Audrey Hepburn w słynnej amerykańskiej komedii – Rzymskie Wakacje.

Historia inspirowana jego życiorysem jest niezwykle barwną opowieścią o spełnianiu marzeń, sile zbiegów okoliczności i odwadze w dążeniu do sukcesu – zawodowego oraz osobistego.

Mimo trudnych losów osadzonych w czasach powojennych Włoch, to film bardzo ciepły i pełen optymizmu i otwartego serca.

  • Dopiero przy otwartym sercu możliwe jest w miarę bezstronne ocenianie swoich uzależnień lęków i neurotycznych zachowań sterujących całym wcześniejszym życiem.
  • Czasem, przy spadaniu z poziomu uczucia do poprzednich trzech poziomów, zauważalna jest ogromna różnica jakościowa istnienia, czego nie było wcześniej. Ludzie w najbliższym otoczeniu są już mile widziani, gdyż dają urozmaicenie i wnoszą coś nowego.
  • Od poziomu serca umysł zaczyna coraz bardziej zwracać uwagę na elementy wspólne z innymi ludźmi na to co łączy, a nie dzieli, wskutek czego ginie poczucie zagrożenia, znika lęk i separowanie się od otoczenia, a otoczenie reaguje na to podobnymi zachowaniami, co daje wzajemne poczucie satysfakcji z kontaktów międzyludzkich.
  • W obecności człowieka funkcjonującego na czwartym poziomie ludzie czują się lżej i spokojniej, są bardziej zrelaksowani, nawet jeśli sami bazują nadal na którymś z trzech wcześniejszym wcześniejszych poziomów
  • Od momentu przełamania bariery 4 poziomu, coraz rzadziej zdarzają się choroby i coraz mniej jest sytuacji konfliktowych w życiu
  • Często wycofujemy się sytuacji, które zamiast harmonii wnoszą walkę, odczuwamy, że nie jest to to, co dawałoby zadowolenie, wolimy zrezygnować, niż walczyć za wszelką cenę o swoją zdobycz
  • Istnienie na etapie uczucia jest bardzo istotne, jest to okres tak głębokiej przemiany świadomości, że bardzo łatwe jest zniszczenie świeżego powiewu i spłyniecie energii do niższych ośrodków.
  • W okresie tym zdarzają się momenty szczególnego uwrażliwienia otwarcia psychiki, w czasie którego dominują negatywne stany i uczucia.
  • Aby rozwój postępował we właściwy sposób, dając zadowolenie i poczucie radości potrzebna może być obecność kogoś, kto z tym wyszedł już poza poziom uczucia, porada sugestia, czasem sama obecność, pomagają utrzymać właściwy kierunek zmian.

czytaj więcej