BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o ODKRYWANIU SIEBIE w Relacjach, w Świecie i w Życiu na Przełomach
BLOG Psychologiczno – Filozoficzny o ODKRYWANIU SIEBIE w Relacjach, w Świecie i w Życiu na Przełomach

18 PREZENTÓW i niezwykła świadomość

18 PREZENTÓW – Bardzo wzruszający film włoski oparty na prawdziwej historii Elisy Girotto, która zmarła na raka piersi niedługo po tym jak została mamą. Martwił ją fakt, że jej córeczka będzie musiała wychowywać się bez mamy. Postanowiła więc zrobić coś, co będzie przypominać małej Annie o tym, że spogląda na nią z nieba i wciąż bardzo ją kocha.

Film naprawdę dobry. Mimo, że znamy zakończenie, to cały czas jest interesujący. Jest też niesamowicie wzruszający- przez ostatnie pół godziny łza kręci się w oku bez przerwy. Nie pozostawił we mnie  jednak pustki, zakończenie jest bowiem w pewien sposób szczęśliwe.

Historia ta przywołuje niesamowity rodzaj świadomości 6 poziomu –  elastyczność własnych zachowań i możliwość adaptacji do zmieniających się wydarzeń. To wspaniała zaleta świadomości funkcjonującej właśnie na 6 poziomie energetycznym.

Równolegle z tym idzie chęci ułatwiania życia sobie i innym upraszczania go i czynienia go bezkonfliktowym.

  • Kim jestem?
  • Jakie jest moje miejsce w życiu?
  • Co jest mym przeznaczeniem?
  • Gdzie jest punkt, który nie ulega zmianom, rolom i gierkom?

Te pytania są najważniejszym motywem istnienia na poziomie świadomości.

Straciły swój urok pogonie za władzą, doznaniami, współczuciem, pieniędzmi, twórczym działaniem – pytaniem drożącym wnętrze jest meta-rola którą odgrywamy w naszym własnym życiu – w kategoriach mistycznych jest to odkrywanie wewnętrznego świadka,  zbliżanie się do stanu gdy zanika obserwator i to co obserwowane, gdy pojawia się jeszcze głębsza świadomość – świadomość świadomości.

Równocześnie z poznawaniem tej głębi, może pojawić się piękne odczucie, że nie jestem potrzebny do istnienia świata że moje istnienie jest czymś absolutnie dodatkowym do wszystkich zdarzeń tego filmu, którego tytułem jest moje imię, następuje wejście w samotność – stan, gdy będąc spośród ludzi, zawsze jesteś ze sobą, zawsze pamiętasz o sobie, zawsze odczuwasz siebie i brak ludzi w najbliższym otoczeniu nie zakłóca twojego wewnętrznego stanu.

Działanie niezbędne do podnoszenia energii z pierwszego ośrodka do 6 kończy swoją rolę.

Teraz pozostaje tylko oczekiwanie na dalszy wydarzeń w atmosferze akceptacji zrozumienia bliskości z pokoju. Gdy nie ma już dokąd iść gdy nie masz co robić gdy nie masz z kim się stawać pozostaje spełnianie swojej roli indywidualnej społeczność zawodowej czy dobrowolnej czerpanie z tego uczenie się z tego i czekanie …cdn.